Aarhus University

Afdeling Institut for Kemi: Afdeling

Staff    Research groups    Find person    Log in   



Fysisk kemi - Laserkemi og femtolab (Henrik Stapelfeldt)


Navn

Stilling

Email

Kontor

Telefon

Jacqueline  Arlt Arlt, Jacqueline Ph.d.-studerende, del A jar@chem.au.dk 1510-415
Adam Simon Chatterley Chatterley, Adam Simon Postdoc aschatterley@chem.au.dk 1511-229 87 15 53 24
Lars  Christiansen Christiansen, Lars Postdoc larsc06@phys.au.dk 1511-219 87 15 53 24
Frederik Thorning Frederiksen Frederiksen, Frederik Thorning Bachelorstuderende
Bjarke Aleksander Kappel Hübschmann Hübschmann, Bjarke Aleksander Kappel Bachelorstuderende
Anders Vestergaard Jørgensen Jørgensen, Anders Vestergaard Ph.d.-studerende, del A avj@phys.au.dk 1510-415
Junior Samuel Lopez Yepez Lopez Yepez, Junior Samuel Ph.d.-studerende, del A junior@chem.au.dk
Marlene Møller Madsen Madsen, Marlene Møller Ph.d.-studerende, del A mmm@chem.au.dk 1510-415
James David Pickering Pickering, James David Ph.d.-studerende, del B pickering@chem.au.dk 1510-415
Mette Heidemann Rasmussen Rasmussen, Mette Heidemann Specialestuderende 201205759@post.au.dk 1510-415
Constant  Schouder Schouder, Constant Ph.d.-studerende, del A constantschouder@phys.au.dk 1510-415
Benjamin  Shepperson Shepperson, Benjamin Adjunkt shepp@chem.au.dk 1511-229 87 15 53 24
billede mangler Singh, Dhirendra Guest Researcher 1510-415
Marianne  Sommer Sommer, Marianne Sekretær sommer@chem.au.dk 1511-216 21 18 63 93
Henrik  Stapelfeldt Stapelfeldt, Henrik Professor henriks@chem.au.dk 1511-232 87 15 59 74
Signe Rolighed Thorsen Thorsen, Signe Rolighed Specialestuderende 201205909@post.au.dk 1510-415
Jan  Thøgersen Thøgersen, Jan AC TAP teknisk thogersen@chem.au.dk 1511-233 87 15 59 28
Raghu  Tomar Tomar, Raghu Specialestuderende raghu.tomar@post.au.dk 1510-415

Send en mail til Fysisk kemi - Laserkemi og femtolab (Henrik Stapelfeldt)