Aarhus University

Afdeling Institut for Kemi: Afdeling

Staff    Research groups    Find person    Log in   



Uorganisk kemi - Center for Materialekrystallografi (CMC) (Bo Iversen)


Navn

Stilling

Email

Kontor

Telefon

billede mangler Ahlburg , Jakob Voldum Ph.d.-studerende, del A jakob.ahlburg@inano.au.dk 1510-410
Casper Welzel Andersen Andersen, Casper Welzel Ph.d.-studerende, del B cwa@inano.au.dk 1511-329
Henrik Lyder Andersen Andersen, Henrik Lyder Ph.d.-studerende, del B hla07@inano.au.dk 1511-318 87 15 53 38
billede mangler Andreasen, Jacob Ginnerup Bachelorstuderende
Emil  Andreasen Klahn Andreasen Klahn, Emil Ph.d.-studerende, del A eklahn@chem.au.dk
Jacob  Becker Becker, Jacob AC TAP teknisk jbecker@chem.au.dk 1511-329
Jonas  Beyer Beyer, Jonas Specialestuderende jobe@chem.au.dk
Mie Elholm Birkbak Birkbak, Mie Elholm Postdoc birkbak@inano.au.dk 1511-318 87 15 59 69
Henrik  Birkedal Birkedal, Henrik Lektor hbirkedal@chem.au.dk 1592-126 87 15 66 56
Martin  Bondesgaard Bondesgaard, Martin Ph.d.-studerende, del B mbo@chem.au.dk 1510-410
Elisabeth  Borg Borg, Elisabeth Ph.d.-studerende, del B egrube@inano.au.dk 1510-410 87 15 63 57
Kasper Andersen Borup Borup, Kasper Andersen Postdoc kasperab@chem.au.dk 1511-318
billede mangler Borup, Mette Andersen Specialestuderende metteab@chem.au.dk 1514-117
Martin  Bremholm Bremholm, Martin Lektor bremholm@chem.au.dk 1511-331 87 15 59 03
billede mangler Broge, Nils Lau Nyborg Ph.d.-studerende, del A nils@chem.au.dk 1514-117
Mogens  Christensen Christensen, Mogens Lektor mch@chem.au.dk 1512-318 87 15 53 39
Matthew  Craven Craven, Matthew Guest Researcher mcrav@chem.au.dk
billede mangler Dalgaard, Kirstine Junker Bachelorstuderende kjdalgaard@chem.au.dk
Emil  Damgaard-Møller Damgaard-Møller, Emil Ph.d.-studerende, del A edm@chem.au.dk 1511-313
billede mangler Davidsen, Theis Ian Bachelorstuderende
Ann-Christin  Dippel Dippel, Ann-Christin Guest Researcher dippel@chem.au.dk 1511-330
Jonathan  Du Du, Jonathan Gæste-ph.d.-studerende
Espen Zink Eikeland Eikeland, Espen Zink Postdoc eikeland@chem.au.dk 1510-410
Anna Zink Eikeland (tidligere Mortensen) Eikeland (tidligere Mortensen), Anna Zink Ph.d.-studerende, del A annazink@chem.au.dk 1514-117
Karl Frederik Færch Fischer Fischer, Karl Frederik Færch Ph.d.-studerende, del B karl@chem.au.dk 1514-117
Tenna  Frydenberg Frydenberg, Tenna Specialestuderende
Chen  Gao Gao, Chen Postdoc chengao@chem.au.dk 1510-415
Pelle Gorm Ramskov Garbus Garbus, Pelle Gorm Ramskov Ph.d.-studerende, del A pg@inano.au.dk 1511-330
SeyedHossein  Payandeh GharibDoust GharibDoust, SeyedHossein Payandeh Ph.d.-studerende, del B hossein.payandeh@inano.au.dk 1510-410
billede mangler Ghorwal, Mohammed Shaiq Specialestuderende mohammed.shaiq.ghorwal@post.au.dk
Frederik Holm Gjørup Gjørup, Frederik Holm Studenterstudievejleder fgjorup@chem.au.dk
Cecilia Pilar Granados-Miralles Granados-Miralles, Cecilia Pilar Postdoc granados@chem.au.dk 1511-330 87 15 53 67
Jakob  Grinderslev Grinderslev, Jakob Ph.d.-studerende, del A jakobg@inano.au.dk
Thomas Bjørn Egede Grønbech Grønbech, Thomas Bjørn Egede Bachelorstuderende 201409075@post.au.dk
Peter  Hald Hald, Peter AC TAP teknisk ph@chem.au.dk 1511-324 87 15 59 38
Mads F. Hansen Hansen, Mads F. Bachelorstuderende
Alan  Charles Hazell Hazell, Alan Charles Professor emeritus ach@chem.au.dk 3120-107 93 50 84 45
Ellen Marie Jensen Hedegaard Hedegaard, Ellen Marie Jensen Ph.d.-studerende, del B ellenj@chem.au.dk 1511-318 87 15 53 38
Anne Kirstine  Herskind Herskind, Anne Kirstine Bachelorstuderende 201304416@post.au.dk
Ida Wivel Holm Holm, Ida Wivel Bachelorstuderende idawivel@chem.au.dk
Sonja Lindahl Holm Holm, Sonja Lindahl Postdoc sonja@inano.au.dk
Jennifer  Hölscher Hölscher, Jennifer Guest Researcher j.hoelscher@chem.au.dk
Bo Brummerstedt Iversen Iversen, Bo Brummerstedt Professor bo@chem.au.dk 1512-312 87 15 59 82
Louise Ring Jensen Jensen, Louise Ring Bachelorstuderende 201406498@post.au.dk
Torben René Jensen Jensen, Torben René Professor MSO trj@chem.au.dk 1512-316 87 15 59 39
billede mangler Jepsen, Emil Bachelorstuderende
billede mangler Jonikavicius, Kastytis Guest Researcher kastytisjon@chem.au.dk
Jens-Erik  Jørgensen Jørgensen, Jens-Erik Lektor jenserik@chem.au.dk 1511-332 87 15 59 32
Lasse Rabøl Jørgensen Jørgensen, Lasse Rabøl Ph.d.-studerende, del A lasserj@chem.au.dk
Mathias  Jørgensen Jørgensen, Mathias Ph.d.-studerende, del A mathias.j@inano.au.dk 1510-410
Mads Ry Jørgensen Jørgensen, Mads Ry AC TAP teknisk mads@inano.au.dk 1511-331 87 15 59 03
Simone Munkholm Kevy (tidligere Søndergaard-Pedersen) Kevy (tidligere Søndergaard-Pedersen), Simone Munkholm Ph.d.-studerende, del A simone@chem.au.dk
Solveig  Kjeldgaard Kjeldgaard, Solveig Specialestuderende solveig@chem.au.dk
Maika  Klemmer Klemmer, Maika Ph.d.-studerende, del B klemmer@inano.au.dk 1510-410
Lennard  Krause Krause, Lennard Postdoc lkrause@chem.au.dk 1512-217
Henriette Ravn Larsen Larsen, Henriette Ravn Specialestuderende 20116112@post.au.dk 1511-313
Finn Krebs Larsen Larsen, Finn Krebs Professor emeritus kre@chem.au.dk 3120-107 93 50 84 45
billede mangler Latourt, Arelis Sampera Projektstuderende arelissamperalatourt@chem.au.dk
Laiyang  Li Li, Laiyang Ph.d.-studerende, del A
Britta  Lundtoft Lundtoft, Britta Laborant bl@chem.au.dk 1511-328 87 15 59 35
Søren Haugaard Madsen Madsen, Søren Haugaard Specialestuderende shm@chem.au.dk
Mohammad  Aref Hasen Mamakhel Mamakhel, Mohammad Aref Hasen AC TAP teknisk aref@chem.au.dk 1511-328 87 15 53 69
Mathias  Mammen Mammen, Mathias Bachelorstuderende
Jakob  Mikkelsen Mikkelsen, Jakob Bachelorstuderende jakobmik@chem.au.dk
Sarah Ursula  Stenner Mortensen Mortensen, Sarah Ursula Stenner Bachelorstuderende 201408839@post.au.dk
Kasper Trans Møller Møller, Kasper Trans Ph.d.-studerende, del B kaspertm@inano.au.dk 1510-410 23 36 88 19
billede mangler Møller, Louise Hørning Specialestuderende lhm@chem.au.dk 1511-313
Mathias  Mørch Mørch, Mathias Bachelorstuderende mmorch@chem.au.dk
Ida Gjerlevsen Nielsen Nielsen, Ida Gjerlevsen Specialestuderende idani@chem.au.dk
Christina Breth Nielsen Nielsen, Christina Breth Bachelorstuderende 201403935@post.au.dk
Morten Bormann Nielsen Nielsen, Morten Bormann Postdoc mbnielsen@chem.au.dk 1514-115
Line Bilgrav Nielsen Nielsen, Line Bilgrav Specialestuderende 201304167@post.au.dk
Mathilde  Holm Nygaard Nygaard, Mathilde Holm Bachelorstuderende 201309277@post.au.dk
Jacob  Overgaard Overgaard, Jacob Seniorforsker jacobo@chem.au.dk 1512-314 87 15 59 37
Alexander  Paul Paul, Alexander Specialestuderende 1511-214
billede mangler Peru, Filippo Guest Researcher
Peter Søgaard Rasmussen Rasmussen, Peter Søgaard Projektstuderende 20032163@post.au.dk
Hazel  Reardon Reardon, Hazel Postdoc hazel@inano.au.dk 1511-329
Bo  Richter Richter, Bo AC TAP teknisk richter@chem.au.dk 1511-324 87 15 53 69
Martin  Roelsgaard Roelsgaard, Martin Ph.d.-studerende, del A m.roelsgaard@chem.au.dk 1514-117
Nikolaj  Roth Roth, Nikolaj Ph.d.-studerende, del A nikolajroth@chem.au.dk 1514-117
Matilde  Saura-Múzquiz Saura-Múzquiz, Matilde Ph.d.-studerende, del B msaura@chem.au.dk 1511-330 87 15 53 67
billede mangler Schmidt, Hjalte Reuss Bachelorstuderende
Drew  Sheppard Sheppard, Drew Guest Researcher 1511-321
Priyank  Shyam Shyam, Priyank Specialestuderende priyank.shyam@post.au.dk
Mattia  Sist Sist, Mattia Postdoc mattia.sist@inano.au.dk 1514-115
Sanna  Sommer Sommer, Sanna Ph.d.-studerende, del B sanna@chem.au.dk 1514-117
Marianne  Sommer Sommer, Marianne Sekretær sommer@chem.au.dk 1511-216 21 18 63 93
Lirong  Song Song, Lirong Ph.d.-studerende, del B lirongsong@chem.au.dk 1514-115
Bjarke  Svane Svane, Bjarke Ph.d.-studerende, del A 201205447@post.au.dk
billede mangler Søndergaard-Pedersen, Frederik Munkholm Ph.d.-studerende, del A frederik@chem.au.dk
billede mangler Tang, Hao Ph.d.-studerende, del A hao@inano.au.dk 1511-330
Andreas Munch Thiel Thiel, Andreas Munch Bachelorstuderende 201405477@post.au.dk
Maja Krüger Thomsen Thomsen, Maja Krüger Postdoc maja@chem.au.dk 1514-117
Peter Skjøtt Thorup Thorup, Peter Skjøtt Bachelorstuderende pst@chem.au.dk
billede mangler Tolborg, Kasper Ph.d.-studerende, del A tolborg@chem.au.dk 1514-115
Laura  Wollesen Wollesen, Laura Bachelorstuderende 201408386@post.au.dk
Yigang  Yan Yan, Yigang Postdoc yigang.yan@inano.au.dk 1510-410
Hao  Yin Yin, Hao Forskningstekniker haoyin@chem.au.dk 1511-318 87 15 53 38
Jinlong  Yu Yu, Jinlong Ph.d.-studerende, del A jlyu@inano.au.dk 1510-410
Christian Bonar Zeuthen Zeuthen, Christian Bonar Ph.d.-studerende, del A zeuthen@chem.au.dk
Jiawei  Zhang Zhang, Jiawei Ph.d.-studerende, del B jiaweizhang@chem.au.dk 1514-117

Send en mail til Uorganisk kemi - Center for Materialekrystallografi (CMC) (Bo Iversen)