Aarhus University

Afdeling Institut for Kemi: Afdeling

Staff    Research groups    Find person    Log in   



Uorganisk kemi - Center for Materialekrystallografi (CMC) (Bo Iversen)


Navn

Stilling

Email

Kontor

Telefon

billede mangler Ahlburg , Jakob Voldum Ph.d.-studerende, del B jakob.ahlburg@inano.au.dk 1512-229
Henrik Lyder Andersen Andersen, Henrik Lyder Ph.d.-studerende, del B hla07@inano.au.dk 1512-229 87 15 53 38
billede mangler Andreasen, Jacob Ginnerup Specialestuderende
Emil  Andreasen Klahn Andreasen Klahn, Emil Ph.d.-studerende, del A eklahn@chem.au.dk 1512-219
Jacob  Becker Becker, Jacob AC TAP teknisk jbecker@chem.au.dk 1512-320
Jonas  Beyer Beyer, Jonas Specialestuderende jobe@chem.au.dk
Henrik  Birkedal Birkedal, Henrik Lektor hbirkedal@chem.au.dk 1592-126 87 15 66 56
Josephine Holm Bjerg Bjerg, Josephine Holm Bachelorstuderende jhb@chem.au.dk
Martin  Bondesgaard Bondesgaard, Martin Ph.d.-studerende, del B mbo@chem.au.dk 1510-410
Karl-Emil Tams Bondgård Bondgård, Karl-Emil Tams Bachelorstuderende 201506505
Kasper Andersen Borup Borup, Kasper Andersen AC TAP teknisk kasperab@chem.au.dk 1512-129
Martin  Bremholm Bremholm, Martin Lektor bremholm@chem.au.dk 1512-321 87 15 59 03
Nils Lau Nyborg Broge Broge, Nils Lau Nyborg Ph.d.-studerende, del B nils@chem.au.dk 1512-319
Mogens  Christensen Christensen, Mogens Lektor mch@chem.au.dk 1512-318 87 15 53 39
Kirstine Junker Dalgaard Dalgaard, Kirstine Junker Ph.d.-studerende, del A kjd@inano.au.dk 1512-319
Emil  Damgaard-Møller Damgaard-Møller, Emil Ph.d.-studerende, del B edm@chem.au.dk 1512-217
billede mangler Davidsen, Theis Ian Bachelorstuderende
billede mangler Di Filippo, Mari Francesca Guest Researcher mariafrancesca.difilippo@chem.au.dk
Ann-Christin  Dippel Dippel, Ann-Christin Guest Researcher dippel@chem.au.dk 1511-330
Anna Zink Eikeland (tidligere Mortensen) Eikeland (tidligere Mortensen), Anna Zink Ph.d.-studerende, del A annazink@chem.au.dk 1513-423
Karl Frederik Færch Fischer Fischer, Karl Frederik Færch Ph.d.-studerende, del B karl@chem.au.dk 1513-423
Tenna  Frydenberg Frydenberg, Tenna Specialestuderende
Chen  Gao Gao, Chen Postdoc chengao@chem.au.dk 1512-219
Pelle Gorm Ramskov Garbus Garbus, Pelle Gorm Ramskov Ph.d.-studerende, del B pg@inano.au.dk 1511-330
billede mangler Ghorwal, Mohammed Shaiq Specialestuderende mohammed.shaiq.ghorwal@post.au.dk
Frederik Holm Gjørup Gjørup, Frederik Holm Videnskabelig assistent fgjorup@chem.au.dk
Jakob Bæk Grinderslev Grinderslev, Jakob Bæk Ph.d.-studerende, del A jakobg@inano.au.dk
Thomas Bjørn Egede Grønbech Grønbech, Thomas Bjørn Egede Bachelorstuderende 201409075@post.au.dk
Peter  Hald Hald, Peter AC TAP teknisk ph@chem.au.dk 1512-320
Mads Fonager Hansen Hansen, Mads Fonager Projektstuderende madsfh@chem.au.dk
Xenia  Hassing-Hansen Hassing-Hansen, Xenia Bachelorstuderende xenia@chem.au.dk
Anne Kirstine  Herskind Herskind, Anne Kirstine Bachelorstuderende 201304416@post.au.dk
Ida Wivel Holm Holm, Ida Wivel Bachelorstuderende idawivel@chem.au.dk 1512-129
Kristoffer  Holm Holm, Kristoffer Bachelorstuderende kristoffer@chem.au.dk
Jennifer  Hölscher Hölscher, Jennifer Ph.d.-studerende, del A j.hoelscher@inano.au.dk 1513-423
Bo Brummerstedt Iversen Iversen, Bo Brummerstedt Professor bo@chem.au.dk 1512-312 87 15 59 82
Torben René Jensen Jensen, Torben René Professor MSO trj@chem.au.dk 1512-316 87 15 59 39
Louise Ring Jensen Jensen, Louise Ring Projektstuderende 201406498@post.au.dk
billede mangler Jepsen, Emil Bachelorstuderende
billede mangler Jørgensen, Aske Møller AC TAP teknisk amj@inano.au.dk 1512-320
Jens-Erik  Jørgensen Jørgensen, Jens-Erik Lektor jenserik@chem.au.dk 1512-224 87 15 59 32
Mads Ry Jørgensen Jørgensen, Mads Ry Adjunkt mads@chem.au.dk 1512-129 87 15 59 03
Mathias  Jørgensen Jørgensen, Mathias Ph.d.-studerende, del B mathias.j@inano.au.dk 1510-410
Lasse Rabøl Jørgensen Jørgensen, Lasse Rabøl Ph.d.-studerende, del A lasserj@chem.au.dk 1512-229
Simone Munkholm Kevy (tidligere Søndergaard-Pedersen) Kevy (tidligere Søndergaard-Pedersen), Simone Munkholm Ph.d.-studerende, del A simone@chem.au.dk 1512-319
Anette Gert Kielland Kielland, Anette Gert Specialestuderende akl@chem.au.dk
Leif  Kochanneck Kochanneck, Leif Specialestuderende
Lennard  Krause Krause, Lennard Postdoc lkrause@chem.au.dk 1512-217
Henriette Ravn Larsen Larsen, Henriette Ravn Specialestuderende 20116112@post.au.dk 1511-313
Finn Krebs Larsen Larsen, Finn Krebs Professor emeritus kre@chem.au.dk 3120-107 93 50 84 45
billede mangler Latourt, Arelis Sampera Projektstuderende arelissamperalatourt@chem.au.dk
Robin  Lefevre Lefevre, Robin Postdoc robin.lefevre@inano.au.dk 1512-229
Binfeng  Lu Lu, Binfeng Guest Researcher
Søren Haugaard Madsen Madsen, Søren Haugaard Specialestuderende shm@chem.au.dk
Mohammad  Aref Hasen Mamakhel Mamakhel, Mohammad Aref Hasen AC TAP teknisk aref@chem.au.dk 1512-320 87 15 53 69
Mathias  Mammen Mammen, Mathias Bachelorstuderende
Frederick  Marlton Marlton, Frederick Postdoc fredm@inano.au.dk
Jakob  Mikkelsen Mikkelsen, Jakob Bachelorstuderende jakobmik@chem.au.dk
Sarah Ursula  Stenner Mortensen Mortensen, Sarah Ursula Stenner Projektstuderende 201408839@post.au.dk
billede mangler Moulaï, Adel Videnskabelig assistent
Mathias  Mørch Mørch, Mathias Bachelorstuderende mmorch@chem.au.dk
Line Bilgrav Nielsen Nielsen, Line Bilgrav Specialestuderende 201304167@post.au.dk
Christina Breth Nielsen Nielsen, Christina Breth Projektstuderende christinabn@chem.au.dk
Mads Dalsgaard Nielsen Nielsen, Mads Dalsgaard Bachelorstuderende mdn@chem.au.dk
Camilla Lønborg Nielsen Nielsen, Camilla Lønborg Bachelorstuderende
Ida Gjerlevsen Nielsen Nielsen, Ida Gjerlevsen Specialestuderende idani@chem.au.dk 1512-129
billede mangler Ottesen, Martin Bachelorstuderende
Jacob  Overgaard Overgaard, Jacob Seniorforsker jacobo@chem.au.dk 1512-314 87 15 59 37
Peter Søgaard Rasmussen Rasmussen, Peter Søgaard Projektstuderende 20032163@post.au.dk
Jonas Ruby Sandemann Rasmussen Rasmussen, Jonas Ruby Sandemann Bachelorstuderende 201507856@post.au.dk
Hazel  Reardon Reardon, Hazel Postdoc hazel@inano.au.dk 1512-320 60 21 23 69
Bo  Richter Richter, Bo AC TAP teknisk richter@chem.au.dk 1512-320 87 15 53 69
Martin  Roelsgaard Roelsgaard, Martin Ph.d.-studerende, del B m.roelsgaard@chem.au.dk 1513-434
Nikolaj  Roth Roth, Nikolaj Ph.d.-studerende, del B nikolajroth@chem.au.dk 1512-217
Matilde  Saura-Múzquiz Saura-Múzquiz, Matilde Ph.d.-studerende, del B msaura@chem.au.dk 1512-229 87 15 53 67
Drew  Sheppard Sheppard, Drew Guest Researcher 1511-321
Priyank  Shyam Shyam, Priyank Specialestuderende priyank.shyam@post.au.dk
Sanna  Sommer Sommer, Sanna Ph.d.-studerende, del B sanna@chem.au.dk 1512-319
Lirong  Song Song, Lirong Postdoc lirongsong@inano.au.dk 1513-423
Panpan  Sun Sun, Panpan Gæste-ph.d.-studerende sppch@chem.au.dk
Bjarke  Svane Svane, Bjarke Ph.d.-studerende, del A bsvane@chem.au.dk
Nicolaj  Søgaard Søgaard, Nicolaj Bachelorstuderende 201507959@post.au.dk
billede mangler Søndergaard-Pedersen, Frederik Munkholm Ph.d.-studerende, del A frederik@chem.au.dk 1512-319
billede mangler Tang, Hao Ph.d.-studerende, del A hao@inano.au.dk 1510-410
Andreas Munch Thiel Thiel, Andreas Munch Projektstuderende andreasmt@chem.au.dk
Sajesh Pynadath Thomas Thomas, Sajesh Pynadath Postdoc sajesh@inano.au.dk
Maja Krüger Thomsen Thomsen, Maja Krüger Postdoc maja@chem.au.dk 1512-219
Peter Skjøtt Thorup Thorup, Peter Skjøtt Bachelorstuderende pst@chem.au.dk
billede mangler Tolborg, Kasper Ph.d.-studerende, del B tolborg@chem.au.dk 1512-217
Laura  Wollesen Wollesen, Laura Projektstuderende laura@chem.au.dk 
Yigang  Yan Yan, Yigang Postdoc yigang.yan@inano.au.dk 1510-410
Hao  Yin Yin, Hao Forskningstekniker haoyin@chem.au.dk 1511-318 87 15 53 38
Jinlong  Yu Yu, Jinlong Ph.d.-studerende, del A jlyu@inano.au.dk 1512-229
Christian Bonar Zeuthen Zeuthen, Christian Bonar Ph.d.-studerende, del B zeuthen@chem.au.dk 1513-423
Jiawei  Zhang Zhang, Jiawei Ph.d.-studerende, del B jiaweizhang@chem.au.dk 1513-423

Send en mail til Uorganisk kemi - Center for Materialekrystallografi (CMC) (Bo Iversen)