Aarhus University

Afdeling Institut for Kemi: Afdeling

Staff    Research groups    Find person    Log in   



Organisk kemi - Organisk overfladekemi (gr. 105) (Kim Daasbjerg/Steen Uttrup)


Navn

Stilling

Email

Kontor

Telefon

Asger Holm Agergaard Agergaard, Asger Holm Bachelorstuderende 201304128@post.au.dk
billede mangler Borst, Magnus Bachelorstuderende 201205761@post.au.dk 1511-413 87 15 59 43
Kristian Birk Buhl Buhl, Kristian Birk Ph.d.-studerende, del A kbb@inano.au.dk 1510-318
Marcel  Ceccato Ceccato, Marcel AC TAP teknisk Nanohuset uspecifik
Lene Nagstrup Conley Conley, Lene Nagstrup AC TAP - administrativ lconley@chem.au.dk 1514-115 21 13 35 22
Kim  Daasbjerg Daasbjerg, Kim Professor kdaa@chem.au.dk 1510-316 87 15 59 65
Xinming  Hu Hu, Xinming Postdoc huxm@inano.au.dk 1510-318 87 15 59 47
billede mangler Hval, Halvor Høen Specialestuderende hval@inano.au.dk
billede mangler Jacobsen, Søren Specialestuderende 1511-413 87 15 59 43
billede mangler Kock, Anders Specialestuderende anders.kock@post.au.dk 1511-413 87 15 59 43
Iben Boutrup Kongsfelt Kongsfelt, Iben Boutrup AC TAP teknisk ibenbk@inano.au.dk
Thomas  Kristiansen Kristiansen, Thomas Specialestuderende tkristiansen@chem.au.dk 1511-413 87 15 59 43
Paolo  Lamagni Lamagni, Paolo Ph.d.-studerende, del B lamagni@inano.au.dk 1590-352 91 84 98 87
Anja  Laursen Laursen, Anja Videnskabelig assistent 1511-413 87 15 59 43
Mie  Lillethorup Lillethorup, Mie Postdoc miel@chem.au.dk 1511-414 87 15 59 47
Henning  Lund Lund, Henning Professor emeritus hlund@chem.au.dk 3140-140 93 50 84 45
Monica Rohde Madsen Madsen, Monica Rohde Ph.d.-studerende, del A mm@inano.au.dk 1514-325
billede mangler Mehraban, Fereshteh Adel Gæste-ph.d.-studerende 597147@uni.au.dk
Stefan Urth Nielsen Nielsen, Stefan Urth Ph.d.-studerende, del B stefan-urth@chem.au.dk 1511-413 87 15 49 43
Jakob Pagh Nikolajsen Nikolajsen, Jakob Pagh Bachelorstuderende
Mahdi  Pahlevan Pahlevan, Mahdi Postdoc mpahlevan@inano.au.dk 1512-413
billede mangler Pal, Sunirmal Postdoc spal@inano.au.dk 1511-413
Emil Bjerglund Pedersen Pedersen, Emil Bjerglund Ph.d.-studerende, del B emilbp@inano.au.dk 1514-325 87 15 59 47
Steen Uttrup Pedersen Pedersen, Steen Uttrup Lektor sup@chem.au.dk 1510-314 87 15 59 53
Connor  Radcliffe Radcliffe, Connor Guest Researcher connor.radcliffe@post.au.dk
Jakob Koba Risager Risager, Jakob Koba Specialestuderende 20114466@post.au.dk 1511-413 87 15 59 43
Andreas  Sommerfeldt Sommerfeldt, Andreas Ph.d.-studerende, del A as@inano.au.dk 1510-318
billede mangler Sørensen, Rasmus Fogh Specialestuderende 20116473@post.au.dk 1511-413 87 15 59 43
billede mangler Thyssen, Lena Projektstuderende 20113860@post.au.dk 1511-413 87 15 59 43

Send en mail til Organisk kemi - Organisk overfladekemi (gr. 105) (Kim Daasbjerg/Steen Uttrup)